/

Nowa okładka do noweli ze świata Mścicieli

1 min czytania

Na stronie Brandona Sandersona pojawił się post ujawniający okładkę do najnowszej nowelki Sandersona ze świata Mścicieli. Projekt ten jest jednym z tych, przy których Brandon w powodu grafiku i napiętych terminów, współpracuje z innymi autorami. Ta nowelka została napisana przy udziale jednego z przyjaciół Brandona – Stevena Michaela Bohlsa.

Nowelka jest dostępna w przedsprzedaży


Pierwszy rozdział

O książce

Nowy zespół Mścicieli musi przeniknąć do latającego miasta Lux, aby przejąć siłę życia Epików. Kiedy Calamity, wielka czerwona gwiazda, pojawiła się na niebie, wielu uwierzyło że to koniec. I mieli rację. Calamity stworzyło Epików: ludzi z nadprzyrodzonymi Mocami, którzy na nią nie zasługują. Mogli zbawić ludzkość. Mogli zapewnić pokój i dobrobyt. Zamiast tego palili i zabijali. Zwyciężyli. I rozpoczęli rządy.

Jax przekonał się o tym w bardzo brutalny sposób. Osierocony we wczesnym wieku, spędził większość dzieciństwa szkoląc się na Mściciela – zdecydowany, że odkryje słabe strony Epików, odkryje ich tajemnice i ochroni tych którzy jeszcze pozostali. Ale teraz, tajemnicza siła życia Epików przybyła wraz z latającym miastem Lux, aby splądrować to co zostało z Teksasu. Wiec Jax i jego drużyna, ta garstka która pozostała spośród potężnych niegdyś Teksańskich Mścicieli – muszą stoczyć walkę na tej lewitującej fortecy – i dokonać niemożliwego.

Pomścić, to co zostało utracone. I powstać na nowo.

 

0 0 głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnio w kategorii - Pozycje spoza Cosmere